בשנת הלימודים תשע"ט נפתחה תכנית מצוינות בהנחיית ד"ר בעז בן משה - מנהל פדגוגי של קונסרבטוריון צהלה, ודקאן הפקולטה למוסיקה רב-תחומית באקדמיה למוסיקה בירושלים. 
  
זוהי תכנית ייחודית רב-תחומית לביצוע ויצירה (נגינה,שירה והלחנה) המיועדת לתלמידי מוסיקה רציניים מכיתה ט'-יב' המעוניינים להתמחות בג'אז ומוסיקה קלה. המסלול פתוח גם לנגנים קלאסיים המעונינים להרחיב את מנעד חוויותיהם המוסיקליות. 


במסגרת התכנית התלמידים שנבחרו ילמדו ויחשפו לתכנים מוסיקליים רבים ומגוונים (כארבע שעות בשבוע), שמטרתם להעשיר את ידיעותיהם במוסיקה ולהעצים את חווית הלימודים בקונסרבטוריון. 
   
בהתוויית הדרך במוסיקה של המאה ה- 21 בולטת מעל לכל מגמה של יצירתיות המשלבת בין תרבויות ודיסיפלינות, כל זאת בסביבת לימודים המעודדת מצוינות. אנחנו מאמינים שהקונסרבטוריון עם צוות מורים מצוין, עם תשתית טכנולוגית ואמירה תרבותית רלוונטית, יכול להוביל מהלך כזה.

צוות הקונסרבטוריון בנה תכנית לימודים עשירה ומגוונת השמה דגש על מצוינות בנגינה, נגינה בהרכב, יצירה, הלחנה ועיבוד, אימפרוביזציה, תיאוריה ופיתוח שמיעה, הכרת רפרטואר והיסטוריה מוסיקלית.
 
לאורך השנה ילמדו התלמידים שיעורים פרטיים בכלי ראשי ובכלי משני נוסף אשר ישלים את פרופיל הנגינה שלהם.
  
בסמסטר הראשון ילמדו התלמידים בקבוצות, על פי יכולותיהם, תיאוריה מוסיקלית, פיתוח שמיעה וקצב.
  
בסמסטר השני ימשיכו את לימודיהם בנושאי הלחנה ועיבוד, אימפרוביזציה וספרות המוסיקה.

תכנית מצוינות

ד"ר בעז בן-משה - מנהל פדגוגי
תחומי הוראה: אלתור, קומפוזיציה, תיאוריה מוסיקלית

יליד תל אביב, 1962, חתן פרס ראש הממשלה למלחינים 2003, דקאן הפקולטה למוסיקה רב-תחומית באקדמיה למוסיקה בירושלים, הלחין כ- 30 יצירות תזמורתיות, מספר רב של יצירות קאמריות, שירים ויצירות רב-תחומיות. רוב יצירותיו הוזמנו על ידי גופי ביצוע בולטים: התזמורת הסימפונית י-ם, התזמורת הקמארית הישראלית, הסינפונייטה הישראלית באר שבע, פסטיבל ישראל, פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון, פסטיבל "צלילים במדבר" ועוד. ב- 2004 יצא לאור התקליטור "שערי ירושלים" ובו מבחר מיצירותיו.  

 
 
טלפון רב-קווי:  03-6444040    |    דוא"ל:  armikey1@gmail.com   |   כתובת:  מבוא גרופית 4, צהלה, תל-אביב